Zobacz szczegóły
Zapraszamy do skorzystania z oferty specjalnej z wyjątkowymi ebookami w formacie pdf, eksplorującymi dylematy wiary, moralności i kultury w obliczu nowoczesności. Znajdą w nich Państwo teksty zgłębiające pokusy i wyzwania dzisiejszych czasów, zachęcające do uważnego namysłu nad życiem, ukazujące pełnię ludzkiej natury w jej blaskach i cieniach, a także analizujące napięcia między tradycją a nowoczesnością.
Dzięki subskrypcji zyskacie Państwo dostęp do: wydań tygodnika „Do Rzeczy”, miesięcznika „Historia Do Rzeczy” (z możliwością pobrania ich na swoje urządzenie), dodatkowych artykułów naszych publicystów (m.in. Pawła Lisickiego, Rafała A. Ziemkiewicza, Łukasza Warzechy i wielu innych) oraz dostęp do programów „Polska Do Rzeczy” Pawła Lisickiego i Rafała A. Ziemkiewicza oraz „Antysystem” Pawła Lisickiego i Wojciecha Cejrowskiego.
Wybierając subskrypcję roczną w tej ofercie, za każdy z 52 tygodni czytania zapłacicie Państwo tylko 4,16 zł (cena wydania drukowanego w kiosku to 12,90 zł).
W tej ofercie:
„Człowiek w całej swej prawdzie”
Człowiek nie ma z natury subtelności ani lotności anioła. Własności te zastrzeżone są na dzień jego zmartwychwstania, kiedy ciało na swój sposób będzie uczestniczyło w przywilejach uwielbionej duszy, kiedy powstanie ciało duchowne, które było wsiane jako ciało cielesne. W obecnym stanie swego bytowania człowiek podlega zwyczajnym prawom materii i, jakkolwiek niebieskie mogą być jego dążenia, stale bywa mu przypominany jego ziemski początek. Ognisty duch chciałby rozwinąć skrzydła do lotu i wzbić się ku niebiosom – atoli ciało, które się kazi, obciąża duszę, a ziemskie mieszkanie tłumi umysł wiele myślący.
Nie koniec na tym. Jako dodatek do naszego ciała musimy dźwigać ciężkie brzemię grzechów osobistych i odziedziczonych, brzemię błędów i niedoskonałości, namiętności i złych skłonności. Tak przytłoczeni i wyczerpani musimy trudzić się, męczyć, wytężać swe siły, piąć się po drabinie mozolnie i powoli, a nie wiadomo jak długo. Tyle tylko wiemy, że nam jeszcze bardzo daleko do szczytu i że musimy wspinać się wyżej, coraz wyżej, im dalej posuwa się nasze życie.
„Rozważ to dobrze”
„Gdyby ci Bóg objawił, że w ten dom, w którym mieszkasz, uderzy piorun i zabije połowę ludzi co w nim mieszkają, czy nie miałbyś powodu lękać się o siebie? A kiedy Chrystus Pan, On, co jest tak łagodny i łaskawy, tak cichy i uprzejmy, że nikogo bez potrzeby nie chciałby zasmucić, kiedy On, Prawda odwieczna, wyraźnie twierdzi, że większa część ludzi idzie na potępienie, z jaką bojaźnią powinieneś pracować około zbawienia własnego? Rozważ to dobrze”.
„Tradycja kontra modernizm”
Lektura dzieła Tradycja kontra modernizm kardynała Louisa Billota to uczta dla intelektu spragnionego przejrzystych wywodów i czystej katolickiej prawdy. Styl francuskiego teologa, doskonale oddany w polskim przekładzie Marcina Beściaka, jest niezwykle przystępny jak na dzieło tej kategorii. Widać w nim geniusz oraz tradycję jezuickiej pedagogiki, łączącej erudycję z prostotą wypowiedzi.
„Kłamstwa, którymi żyjemy. Jak zmierzyć się z prawdą, zaakceptować siebie i zmienić swoje życie”
Czy do gabinetu psychoterapeuty zaglądamy dlatego, że dojrzeliśmy do głębokiej zmiany, czy raczej pragniemy, by osoba postronna utwierdziła nas w kłamstwach, którymi karmimy się od lat?
Książka Jona Fredericksona nie tylko nauczy nas dostrzegać złudzenia i iluzje naszej codzienności, lecz także dostarczy wskazówek, jak zmierzyć się z prawdą o samym sobie i uczynić swoje życie lepszym.