Zobacz szczegóły
„Dziedzictwo papieży” to oferta zawierająca 4 ebooki w formacie pdf prezentujące bogactwo faktów i ciekawostek o życiu oraz dziedzictwie jednego z najbardziej inspirujących papieży – Jana Pawła II oraz ukazujące życie i teologię jego następcy w czasach pełnych wyzwań. Znajdziecie w nich Państwo także analizę rewolucyjnej wizji reform obecnego papieża. To nie tylko wygodny dostęp do tych wyjątkowych treści w formie cyfrowej, ale także szansa na zgłębianie historii, myśli i duchowości Kościoła.
Dzięki subskrypcji zyskacie Państwo dostęp do: wydań tygodnika „Do Rzeczy”, miesięcznika „Historia Do Rzeczy” (z możliwością pobrania ich na swoje urządzenie), dodatkowych artykułów naszych publicystów (m.in. Pawła Lisickiego, Rafała A. Ziemkiewicza, Łukasza Warzechy i wielu innych) oraz dostęp do programów „Polska Do Rzeczy” Pawła Lisickiego i Rafała A. Ziemkiewicza oraz „Antysystem” Pawła Lisickiego i Wojciecha Cejrowskiego.
Wybierając subskrypcję roczną w tej ofercie, za każdy z 52 tygodni czytania zapłacicie Państwo tylko 4,14 zł (cena wydania drukowanego w kiosku to 12,90 zł).
Subskrybując wspieracie Państwo naszą pracę oraz wolne i niezależne media. Dziękujemy!
Ebooki w tej ofercie:
„1001 rzeczy, które warto wiedzieć o Janie Pawle II”
Książka zbierająca interesujące fakty, zdarzenia, wypowiedzi i anegdoty dotyczące Ojca Świętego. Układ książki obejmuje zarówno poszczególne etapy życia Karola Wojtyły – Jana Pawła II, oraz istotne tematy jego pontyfikatu. Wśród 1001 ciekawych informacji i wiadomości można odnaleźć wiele nieznanych i często zaskakujących treści.
„Benedykt XVI. Portret z bliska”
Książka Petera Seewalda to jedna z najlepszych biografii Josepha Ratzingera, dokładnie udokumentowana, pisana z wrażliwością na treść jego nauczania. To portret kompetentny i wartościowy, zdradzający przy tym zupełnie dotychczas nieznane szczegóły życiorysu, pozwalające lepiej i głębiej poznać duchowość Ojca Świętego Benedykta XVI.
„Zmienić Kościół. Papież Franciszek i przyszłość katolicyzmu”
Odważny tekst znanego felietonisty i praktykującego katolika o stylu kierowania Kościołem katolickim za pontyfikatu papieża Franciszka oraz o nasilających się, niepokojących dążeniach wpływowych hierarchów do zmian w nauczaniu dotyczącym wiary i moralności, zwłaszcza w sprawach małżeństwa, seksualności i rozwodów.
Wielu katolików uważa te zmiany za niedopuszczalne, uznając je za zdradę nie tylko nauczania Kościoła, lecz także samego Jezusa Chrystusa. Badając wiele teologicznych i kulturowych batalii, Douthat dociera do sedna sporu o przyszłość katolicyzmu. Uświadamia czytelnikom wielkie niebezpieczeństwo, jakie niesie udzielanie Komunii świętej osobom rozwiedzionym, które wstąpiły w nowy związek. Opisuje również intrygi i konflikty wywołane dążeniem rewolucjonistów do zmian, watykańskie spiski i kontrofensywy, batalie między biskupami i kardynałami, a także otwarte konflikty między konserwatywnymi katolikami a samym papieżem, którego autorytet dociera do punktu krytycznego...
„Encyklika Fratelli Tutti. O braterstwie i przyjaźni społecznej”
„Fratelli Tutti” to tytuł, który papież postanowił nadać swojej encyklice poświęconej, jak czytamy w podtytule, „braterstwu” i „przyjaźni społecznej”. Pierwsze słowa nowej encykliki czerpią inspirację od wielkiego świętego z Asyżu, którego imię wybrał papież Franciszek. Braterstwo i przyjaźń społeczna, tematy uwypuklone w podtytule, wskazują na to, co łączy mężczyzn i kobiety, uczucie, które powstaje pomiędzy osobami niespokrewnionymi ze sobą, a wyrażające się poprzez akty dobroczynne, poprzez formy pomocy i hojne działania w momentach potrzeby. Bezinteresowne uczucie do innych istnień ludzkich, bez względu na różnice i przynależność.