Zobacz szczegóły
W tej ofercie proponujemy Państwu pakiet ebooków (w formacie pdf), opowiadających o Polkach, które z determinacją stawiały czoła wyzwaniom, o mistrzyniach tajnych misji w służbie wywiadu, a także o dziewczętach i kobietach z Kresów, których losy splatały się z burzliwą historią tych ziem. To nie tylko wygodny dostęp do tych poruszających opowieści w formie cyfrowej, ale także okazja dla Państwa do odkrycia inspirujących postaci, które kształtowały przeszłość i pozostawiły trwały ślad w pamięci.
Dzięki subskrypcji zyskacie Państwo dostęp do: wydań tygodnika „Do Rzeczy”, miesięcznika „Historia Do Rzeczy” (z możliwością pobrania ich na swoje urządzenie), dodatkowych artykułów naszych publicystów (m.in. Pawła Lisickiego, Rafała A. Ziemkiewicza, Łukasza Warzechy i wielu innych) oraz dostęp do programów „Polska Do Rzeczy” Pawła Lisickiego i Rafała A. Ziemkiewicza oraz „Antysystem” Pawła Lisickiego i Wojciecha Cejrowskiego.
Wybierając subskrypcję roczną w tej ofercie, za każdy z 52 tygodni czytania zapłacicie Państwo tylko 4,07 zł (cena wydania drukowanego w kiosku to 12,90 zł).
Subskrybując wspieracie Państwo naszą pracę oraz wolne i niezależne media. Dziękujemy!
W ofercie:
„Dzielne Polki”
Bohaterkami książki są kobiety, które żyły w różnych epokach, ale są do siebie bardzo podobne: wszystkie dokonywały czynów bohaterskich, wręcz heroicznych – i to w okolicznościach pozornie beznadziejnych. Bez żadnych korzyści własnych. Ryzykowały życiem, by urzeczywistnić sen o wolnej Polsce. Bez wyjątku wykazały się ogromną odwagą i wiarą w pomyślną realizację swojej misji. Rozumiały również, że umiłowana przez nie wolność to jeden z największych darów losu, że tylko suwerenne państwo gwarantuje swobodę wyznawania religii, kultywowania kultury i tradycji. Wiedziały też, że państwo takie należy wywalczyć. Jakimi motywami się kierowały, skąd u nich tyle poświęcenia i samozaparcia, skąd tyle wiary w zwycięstwo? Próbujemy odpowiedzieć na te pytania. Chcemy też, żeby pamięć o tych dzielnych kobietach przetrwała. Dzięki ich poświęceniu, możemy teraz żyć i pracować we własnym kraju.
„Kobiety wywiadu”
Uwodzicielskie i niebezpieczne. W półmroku buduarów wyciągały sztabowe tajemnice od kochanków, skakały ze spadochronem, skutecznie operowały bronią. Intrygi, szantaże, wielka polityka. Brawura i adrenalina.
„Dziewczyny kresowe”
Niezwykłe świadectwo kobiet poddanych represjom tylko za to, że były Polkami. Książka zawiera wspomnienia i świadectwa kobiet wywodzących się z Kresów II Rzeczpospolitej. Ich los był typowy dla dziewcząt polskich z tych terenów. Po zajęciu Kresów przez Sowietów, jedne zostały deportowane do Kazachstanu, inne na Sybir wraz ze swymi matkami czy dziadkami. Ich ojcowie, w większości oficerowie Wojska Polskiego, dostojnicy państwowi, urzędnicy bądź policjanci, aresztowani wcześniej, już przebywali w obozach, z których zwykle nie wracali. Oto kresowe dziewczyny, którym w trudnych czasach przyszło zdać egzamin z życia. I zdały go celująco.
„Kobiety kresowe”
Matki, patriotki, bohaterki. Portrety kobiet nierozerwalnie związane z burzliwą historią Polski. Oto wspomnienia siedmiu niezwykłych pań zamieszkujących Kresy dawnej II Rzeczpospolitej, a obecnie tereny Litwy, Białorusi i Ukrainy. Ich dramatycznie losy wpisane w gwałtowne dzieje Kresów. Obrazują wielki hart ducha i głęboko wpojony patriotyzm. Szanując ojczyznę, kobiety kresowe starały się zawsze pielęgnować pamięć i łączność z ojczyzną. Za to, że nigdy nie wyparły się polskości i wiary, wielokrotnie spotykały je szykany i prześladowania. Wytrwały jednak na przekór wszelkim przeciwnościom.
„Hity Historia Do Rzeczy” (cz.1-3)
Zestaw składający się z 3 wydań specjalnych zawierających najciekawsze artykuły, które ukazały się na łamach miesięcznika „Historii Do Rzeczy" w latach 2013-2021. Wybór naprawdę nie był łatwy!